» «
המוזיאון הלאומי לאמנויות היפות
המוזיאון הלאומי לאמנויות היפות
#על המוזיאון עם היצירות של גדולי אמני ברזיל

המוזיאון הלאומי לאמנויות היפות (Museu Nacional de Belas Artes) הוא המוזיאון החשוב ביותר לאמנות חזותית בריו דה ז'ניירו. מאז נבנה, בתחילת המאה ה-20, הוא ממוקם במרכז התרבותי והמסחרי של העיר, בכיכר סינלנג'יה (Cinelândia) המרכזית, ליד שדרות ריו גראנקו שבסנטרו.

ממוקם בבניין מרשים בסגנון הרנסנס הצרפתי, במוזיאון הלאומי לאמנויות היפות מוצגות אלפי יצירות אמנות נפלאות, מהיפות בעיר. באוסף המוזיאון הקבוע יש מעל 10,000 ציורים ויצירות אמנות נוספות של אמנים ברזילאים, שנוצרו מאז המאה ה- 17 ועד ימינו.

כאן תוכלו לראות עד כמה השפיעו הפורטוגלים אשר שלטו כאן מאז 1502 ולא מעט מהאמנות שהשאירו במרחב הברזילאי.

עוד מעניין האוסף האפריקאי שמוצג בו, ביחד עם שלל תערוכות בינלאומיות ומתחלפות.


#מה תראו כאן?
במוזיאון הלאומי לאמנויות היפות תוכלו לראות מעל 800 יצירות אמנות נהדרות, ממיטב היצירות בתולדות האמנות הברזילאית.

ה"גלריה לאמנות ברזילאית" (A Galeria de Arte Brasileria) מציגה מגוון עבודות שנוצרו בברזיל, מאז המאה ה-17 ואילך. ניתן לראות בה אוסף אמנות חשוב הכולל יצירות שמוצגות לפי סדר כרונולוגי ומדגימות יפה את התפתחות האמנות בברזיל. שימו לב במיוחד לאוסף היצירות מהמאה ה-20.

במיוחד מעניין לראות כאן את עבודותיו של הצייר הברזילאי הידוע קנדידו פורטינרי (Candido Portinari), מי שנחשב לגדול אמניה המודרניים של ברזיל.

האמן הזה, שפעל במחצית הראשונה של המאה ה-20, אחראי לאחד החלקים המעניינים בגלריה, שכן במכחולו הוא הרבה להנציח את ברזיל, על נופיה, אנשיה ומגוון ההיבטים החברתיים שמצא בה.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/gzo03hLIt8Y


ביקור במקום:

https://youtu.be/LBic-zic5tw


כתבת טלוויזיה בפורטוגזית:

https://youtu.be/u9yzbHsjM_M
מוזיאון כרמן מירנדה
מוזיאון כרמן מירנדה נסגר
#על המוזיאון לזכר הכוכבת הברזילאית הגדולה

מוזיאון כרמן מירנדה (Museu Carmen Miranda) הוא מוזיאון שמוקדש לדיווה הברזילאית כרמן מירנדה, הזמרת והשחקנית שבשנות ה-40 של המאה הקודמת, הפכה מכאן להצלחה עולמית.

המוזיאון על שמה משרטט קווים לדמותה המרתקת והססגונית של מי שהייתה אחת היוצרות הידועות ביותר שיצאו מברזיל, אל העולם כולו.

אחרי מותה, בשנת 1955, בעלה תרם למוזיאון שכאן, את את אוסף התלבושות המדהים שצברה הדיווה הברזילאית בחייה. יש בו מעל 3,000 בגדים, נעליים ופריטי לבוש שונים, והם מוצגים כאן ביחד עם שלל מזכרות, תמונות, תסריטים וספרים.


#מי הייתה כרמן מירנדה?
מירנדה, שנולדה בפורטוגל וגדלה בברזיל, החלה את הקריירה שלה ב-1930, עם להיט ראשון. מכאן היא החלה להתפרסם והביאה לכל פינות תבל את בשורת הסמבה הברזילאית.

בשנת 1939 מירנדה הופיעה בסרט בשם "בננה טרה" (Banana Terra), כשהיא לבושה בתלבושת המסורתית של באהיה ועל ראשה כובע פירות ענקי. המראה הזה עתיד להפוך מכאן לסימן ההיכר שלה ועד היום ניתן לראותו בתקופת הקרנבל, על חוגגים רבים.

בין השנים 1953-1940 יצאה מירנדה את גבולות ברזיל והייתה לכוכבת-על עולמית. היא הספיקה לככב בלא פחות מ-14 להיטי קולנוע הוליוודיים. עד היום היא נחשבת הברזילאית היחידה שחותם ידיה מוטבע בשדרת הכוכבים שבהוליווד.

כך יצא שבשנותיה הקצרות הפכה מי שמתה בגיל צעיר יחסית, למלכת הסמבה של ברזיל והכוכבת הגדולה ביותר של ברזיל בעולם. היא גם נחשבת ליקירת הקהילה הגאה של ברזיל ובמיוחד אהובה על הטרנסווסטיטים.


#טיפים
המוזיאון הופך ל"אוסף כרמן מירנדה" בתוך "מוזיאון הקול והתמונה" החדש שנבנה בימים אלו. בקרוב הפתיחה!

תערוכות מיוחדות מתקיימות במוזיאון, בחודשים פברואר ואוגוסט של כל שנה.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/auIfnXCyElQ
מוזיאון המחר
מוזיאון המחר
#על המוזיאון הייחודי של העתיד

מאז נפתח ב-2015, מושך אליו מוזיאון המחר (Museu do Amanha) של ריו דה ז'ניירו מבקרים מכל העולם. באופטימיות הברזילאית האופיינית והסוחפת כל כך מציג המוזיאון הזה את העתיד, כפי שרואים אותו בברזיל, הארץ שסטפן צווייג כינה באחד מספריו "ארץ העתיד".

צורתו יוצאת הדופן ועיצובו העתידני של המוזיאון הזה הפכו אותו בשנים האחרונות לאחד הסמלים הבולטים של העיר ריו. אבל הוא ידוע גם בזכות התערוכות המרשימות שמוצגות בו, שעוסקות בעולם שבו אנו חיים ובעתיד הצפוי לנו.

מטרת המוזיאון החדש לחקור את אפשרויות העתיד של ברזיל ושל המין האנושי בכלל. מנסים כאן לענות על שאלות שנוגעות לעבר ולעתיד והיחס שביניהם. העיסוק של המוזיאון הוא בחברה האנושית כולה ובמה שצפוי לאוכלוסיית העולם.

ב“מוזיאון המחר" הושקעה מחשבה רבה במענה על השאלה של איך להציג את העתיד. אוצרי המוזיאון השקיעו עבודה רבה גם בבחירת התוכן וניסוח האג'נדה של המוזיאון לקראת העתיד וכיצד להציגו, ביחס לאפשרויות הבחירה של מדינות, ממשלות ואוכלוסיית העולם.


#מה תראו כאן?
מוזיאון המחר מחולק ל-4 אגפי תוכן:

היקום (הקוסמוס) - אגף המציג במחשבות על היקום ובממדי הענק שלו, את מקומנו ביקום.

הקונטקסט - עוסק בנושאים כמו כדור הארץ, היווצרות החיים בו, מחזור החיים, האיזון הסביבתי, אקלים, מגוון ביולוגי, ה-DNA, ההתפתחות של מוח בעלי החיים ועוד.

ההווה או התקופה האנתרופוגנית - בו עוסקים ב"תקופה האנתרופוגנית", תקופה המתאפיינת בהשפעתו השלילית של המין האנושי על כדור הארץ. יש כאן גם עיסוק באורבניזציה, בצרכנות המטורפת, מהפכת והתפוצצות המידע ועוד. שפע של אמצעים מתקדמים מדגימים באינטנסיביות אולטרה מודרנית כיצד האדם משפיע ומשנה את העולם.

העתיד או המחר - כאן מציג המוזיאון חזון אופטימי ואופייני לברזיל, של עתיד טוב, עם חיים משותפים, רעות אנושית ואפילו שותפות בין בני האדם. החזון מדביק בהתלהבות מהעולם העתידי, כפי שרואים אותו כאן, בתקווה שנעשה את הדברים הנכונים היום.


#מבנה המוזיאון
אחד הדברים המרשימים כאן הוא המבנה עוצר הנשימה של המוזיאון, המשנה את צורתו לפי השמש.

על פני 15 אלף מטרים רבועים של יופי, זהו מבנה דמוי עלה, עתיר טכנולוגיה, מעוצב, מודרני ועתידני. יש לו גם גג משתנה, שפונה אל המפרץ. יצר אותו האדריכל הספרדי הנודע קלטרווה, שכבר מזמן הפך למודרניסט
מהגדולים ולמותג עולמי מנצח.

המבנה הזה עמוס סמליות, שכן אם לידו ניצבים מבנים קולוניאליסטים מהעבר של ברזיל, הוא פונה במבטו אל הים וממחיש את פניהם של מגלי ברזיל הפורטוגלים, שראו כשהביטו מן הים את גן העדן ואת ארץ העושר המונחת לפניהם לביזה.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/esjlshFwhew


ביקור במקום:

https://youtu.be/HtYx_rd5t7E


בתכניות:

https://youtu.be/43XyEXzvYuI


הדרכה:

https://youtu.be/LPscPyStwNE
המוזיאון ההיסטורי הלאומי
המוזיאון ההיסטורי הלאומי בריו
#על מוזיאון ההיסטוריה הברזילאית

המוזיאון ההיסטורי הלאומי של ברזיל (Museu do Historico Nacional) פועל בריו דה ז'ניירו, בתוך מה שהיה מחסן נשק קולוניאלי שנבנה ע"י הפורטוגזים בשנת 1762.

מוזיאון ההיסטוריה הלאומי הוא מוזיאון מרהיב ומדהים, הן בעושר המוצגים שבו והן בגודלו העצום. הוא מציג את כל ההיסטוריה של ברזיל. תחילתו בתהליכים הגיאולוגיים של האזור, המשכו באדם הקדמון, דרך הילידים המקוריים והאינדיאנים שישבו ביבשת לפני הקולוניאליזם ועד להיסטוריה הברזילאית של הרפובליקה במאה ה-20 והנוכחית.

המוזיאון סוקר נהדר את ההיסטוריה של כל ברזיל. יש בו שלל מוצגים היסטוריים, כולל כאלה שנשמרו מהתקופה שבה הגיעו הפורטוגלים ליבשת ולאזור, דרך עידן העבדות שהייתה נהוגה כאן ולאורך התקופה הקולוניאלית, בשליטת פורטוגל.

המוזיאון משלב מיצגים מושקעים, כולל לא מעט פסלים ותמונות, לצד הסברים שמתורגמים גם לאנגלית.


#טיפים
לא כדאי לפספס את אוסף הכרכרות המפוארות והשמורות ואת תצוגת התותחים ההיסטוריים שבמוזיאון.

מומלץ ליהנות כאן גם מהשחזור המושקע של בית מרקחת פורטוגלי מהימים ההם.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/NwfTO868HbI

מוזיאונים בריו דה ז'ניירו

המוזיאון הלאומי של ברזיל
המוזיאון הלאומי של ברזיל נשרף כליל
#על מוזיאון הטבע והמדע שנשרף כליל

אתם נמצאים באתר בו התרחש אסון תרבותי של ממש. כאן ניצב, עד לפני שנים ספורות, בשטח פארק קווינטה דה בואה ויסטה (Quinta da Boa Vista), אחד המוזיאונים הגדולים ביבשת אמריקה.

זה היה המוזיאון הלאומי של ברזיל (Museu Nacional), המוסד המדעי הוותיק ביותר בברזיל ומוזיאון הטבע והאנתרופולוגיה הגדול באמריקה הלטינית.

המוזיאון שכן בתוך ארמון סאו כריסטובאו (Paço de São Cristóvão), ארמון שנשרף כולו ב-2 בספטמבר 2018.

ארמון המוזיאון הלאומי בריו דה ז'ניירו הוקם כאן בשנת 1818 ושימש כמוזיאון מאז שנת 1892. המוזיאון הלאומי הזה היה לא רק אחד המוזיאונים הגדולים לאנתרופולוגיה ביבשת אמריקה, אלא גם עסק בידיעת הטבע.

בשריפה העצומה של 2018 נשרפו בסביבות 90% מהאוסף העצום של המוזיאון. האוסף נוסד לראשונה בשנת 1818, על ידי ג'ון השישי, מלך פורטוגל, אוסף שכלל בסביבות 2 מיליון מוצגים!

עוד נשרף והושמד לחלוטין בשריפה הארכיון ההיסטורי הגדול של המדינה, ארכיון בן 200 שנה.


#טיפים
בניווט אנו מכוונים למסעדה ואל הפארק שמסביב. המוזיאון אינו פעיל אבל המקום שווה ביקור.


הנה כתבה עצובה:

https://youtu.be/7xNBc4DjGDM


עוד אחת:

https://youtu.be/vT8dNfsaBsA


בפורטוגזית:

https://youtu.be/lQox8I28xNE
מוזיאון האינדיאנים
מוזיאון האינדיאנים
#על המוזיאון לתרבות האינדיאנים

מוזיאון האינדיאנים בריו (Museu do Indio) הוא מוזיאון שמוקדש לקהילה המקורית של ה"נייטיבס" הברזילאים, האינדיאנים ילידי ברזיל.

המוזיאון נפתח ב-19 באפריל 1953, במהלך "יום האינדיאנים" - היום שמוקדש לאינדיאנים של ברזיל ונוהגים לחגוג בברזיל אחת לשנה.

במוזיאון מגוון מוצגים גדול, המוקדש לתרבות ולאמנות המאפיינת את האינדיאנים של ברזיל. יש כאן מגוון תצוגות, הכולל בין השאר גם חפצי עץ, קדרות וצמר מעשה ידיהם.

בתערוכת הצילומים המרשימה שמוצגת כאן תוכלו לראות מבחר אדיר של צילומים מתולדות האינדיאנים של הסביבה, מהטקסים, השבטים, התרבות והפעילות התרבותית שלהם.

יש במוזיאון האינדיאנים תצוגות עם מגוון מרכיבים תרבותיים ואנתרופולוגיים של ילידי ברזיל המקוריים, כולל כלים מקרמיקה, כלי נשק, כלי נגינה ומוצרים קלועים ומרתקים.

בנוסף לתערוכות והמוצגים שבו, במוזיאון גם יוזמים פעילויות שונות לעידוד התרבות האינדיאנית בברזיל. כך למשל, בנתה קבוצת אינדיאנים מקומיים בית אינדיאני טיפוסי בתוך המוזיאון, כשבתוכו כלים שימושיים שונים, האופייניים לשבטי האינדיאנים שחיו כאן בעבר.

עוד במוזיאון ספרייה עשירה, המתמחה בנושאים היסטוריים, תרבותיים ומחקריים של חיי ותולדות האינדיאנים של ברזיל.


#טיפים
בחנות המוזיאון הקטנה תוכלו לרכוש כלים אינדיאניים נחמדים ועבודות יד אינדיאניות, במחירים זולים יחסית.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/yAX-SSorv5c


ביקור במקום:

https://youtu.be/namoF5f9aYk


בלוגרים (פורטוגזית):

https://youtu.be/WczUq4JJkw8
מוזיאון ניטרוי לאמנות עכשווית
המוזיאון לאמנות עכשווית
#על מוזיאון לאמנות מודרנית שנבנה על צוק מעל הים

משקיף אל עבר מפרץ גואנברה ולהר הסוכר, המוזיאון לאמנות עכשווית (Museu de Arte Contemporânea), אחד מסמלי ריו המוכרים ביותר, כלל לא נמצא בה. המוזיאון הזה, הידוע גם בכינוי "MAC", נמצא בכלל בעיר ניטרוי (Niterói), הסמוכה לריו.

מבנה המוזיאון החייזרי והמעוגל מזכירה צלחת מעופפת לבנה, שהקוטר שלה 50 מטרים. גובהו של המוזיאון בן 3 הקומות הוא 16 מטרים. הוא ממוקם על צוק נמוך מעל הים. שביל בטון מפותל עולה מרצועת החוף אל קומת הכניסה של המוזיאון שמעליו.

זהו מבנה שמזכיר עב"ם חללי, משונה ומפעים גם יחד. המבנה עם האדריכלות המודרנית הזו הוא פרי תכנונו של הידוע מהאדריכלים הברזילאים במאה ה-20, הארכיטקט אוסקר נימאייר.

בבניין העתידני הזה, שהושלם ב-1996, שוכן מוזיאון ניטרוי לאמנות עכשווית. הוא משקיף אל הים שלפניו וקצת כמו חללית המשקיפה אל כוכב חדש וזר, הוא צופה אל ההווה ולא פחות אל העתיד של האמנות.


#מה תראו כאן?
מוזיאון ניטרוי, ה"MAC", מציג את אוסף האמנות העכשווית או בת זמננו, הגדול בברזיל.

המוזיאון, המתפרש על פני 3 קומות, נפתח ב-1996 במטרה להציג אמנות בת זמננו לברזילאים.

מתחת למבנה המרכזי של המוזיאון לאמנות בת זמננו, תראו בריכות-השתקפות נאה וחלונות המקיפים את מרכז המבנה.

מהמוזיאון תרוויחו גם תצפית מזווית מיוחדת על ריו.


#טיפים
אל המוזיאון ולעיר ניטרוי שמעבר למפרץ ניתן להגיע באמצעות מעבורת או רחפת.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/yj7fXHgUTrc


מהאוויר:

https://youtu.be/p2cVLrPj7aY


ביקור במקום:

https://youtu.be/nRW1Vz-Z8I4


בלוגרים:

https://youtu.be/Sj1r-N-K5zo
מוזיאון הרפובליקה של ברזיל
מוזיאון הרפובליקה והפולקלור
#על הארמון עם שני המוזיאונים

"ארמון קטטה" (Catete Palace) המפואר, שבו אתם נמצאים, נבנה בין השנים 1858 ל-1866. בעבר הייתה ריו דה ז'ניירו עיר הבירה הברזילאית. אז שימש הארמון המרשים הזה, שנבנה במאה ה-19, כארמון הנשיאות הברזילאי.

משהפכה ברזיליה לבירת ברזיל, שופץ הארמון והפך לאחד המקומות התרבותיים והמעניינים בעיר. כיום מתקיימות בו כל העת שלל פעילויות תרבות, מוסיקה, תיאטרון וקולנוע, שהפכו אותו למרכז פעיל של חיי התרבות בריו.

בארמון שוכנים כיום מוזיאון הרפובליקה (Museu da República) ומוזיאון הפולקלור (Museu Folclorico Edson) של ברזיל. למוזיאון הוסב הבניין במהלך שנות ה-60 של המאה שעברה ומאז פועלים כאן שני המוזיאונים - ומוזיאון הפולקלור ומוזיאון הרפובליקה.


#על הנשיא שהתאבד כאן
בעבר, כשריו דה ז'ניירו הייתה בירת ברזיל, שימש הארמון בתור ארמון הנשיאות הברזילאי, משהו מעין "הבית הלבן של ברזיל".

בשנות ה-50 של המאה הקודמת התאבד כאן אחד מנשיאיה של ברזיל, ז'טוליו וארגאס. במחצית הראשונה של המאה הקודמת אותו וארגאס היה פשיסט ואף רודן. בברזיל הדמוקרטית של אחרי מלחמת העולם השנייה הוא הפך את עורו ובאופן מוזר הוא היה לבחיר ליבם של הקומוניסטים דווקא.

התאבדותו של וארגאס באה על רקע שמועות שהצבא הברזילאי עומד להדיחו בכוח.

בתולדות הכדורגל וארגאס זכור כמנהיג ברזיל הראשון שהבין את הפוטנציאל האדיר שבספורט הזה לברזיל והשקיע משאבים עצומים בקידום הכדורגל הברזילאי וברפובליקה בכלל. כיום הכדורגל בברזיל הוא מרכיב יסודי וקשה לומר ברזיל בלי כדורגל.


#מה תראו כאן?
שני המוזיאונים שבארמון מציעים לא מעט עניין. ראשית, שימו לב לקונדורים עשויי הברונזה שעל המרזבים שלו מבחוץ.

מוזיאון הרפובליקה נמצא במקום בו התגוררו נשיאי ברזיל משנת 1896 עד 1954. במוזיאון דה רפובליקה מגוון יצירות אמנות וממצאים מהתקופה הרפובליקנית של ברזיל. יש כאן שלל יצירות אמנות, לצד פריטים מסקרנים מהתקופה הרפובליקנית ומאות מסמכים מההיסטוריה של ברזיל.

במוזיאון הפולקלור, שהוקם בשנת 1968, תוכלו לראות תצוגה נפלאה של האמנות העממית של ברזיל, במיוחד מחלקה המזרחי של ברזיל. האוסף הקבוע כאן מכיל כ-1,400 מוצגים, כולל תלבושות דתיות, טקסיות וחילוניות, צלמיות קרמיקה ועוד. המוזיאון גם כולל ספריית פולקלור נחמדה.


#טיפים
בחנות המוזיאון הקטנה אפשר לקנות עבודות יד, מוזיקה עממית ומזכרות במחירים לא יקרים.

עוד במוזיאון מסעדה נחמדה, בית קולנוע ותיאטרון.

את המוזיאון מקיף פארק "דו קטטה" (Parque do Catete), שבו אפשר וכדאי לתפוס קצת שלווה משאון העיר הגדולה שמסביב.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/fkFaQSYCXHc


הפארק שלידו:

https://youtu.be/4x8o0wJHdjAבלוגרים:

https://youtu.be/iw5MiR7NlIA


מוזיאון האמנות של ריו
מוזיאון האמנות של ריו
#על המוזיאון לאמנות בריו דה ז'ניירו

המוזיאון לאמנות בעיר (Museu de Arte do Rio), בקיצור ה-MAR, הוא מוזיאון שמציג את היצירות של גדולי האמנים בתולדות ברזיל.

ה-MAR נמצא באזור כיכר מאווה (Praça Mauá), באזור מתחדש שבו פעל בעבר הנמל של ריו. הוא ממוקם בתוך מתחם מעורר השראה, של אדריכלות המשלבת היסטורי ומודרני גם יחד.

לצד תערוכות אמנות ברזילאיות ייחודיות, מוצגות במוזיאון תערוכות המציגות את ריו בכל פניה, מנופים ודיוקנאות של תושביה ועד היופי האורבני שלה, על הניגודים והאתגרים שבפניהם היא עומדת.

בביקור כאן מומלץ לעלות במעלית ולהתחיל מהקומה השישית והעליונה. השקיפו ממנה אל הנוף של המפרץ ואז רדו אל הקומות שמתחת וראו את התערוכות המקומיות והבינלאומיות שבהן.


#טיפים
בקומה העליונה של המוזיאון יש מסעדה טובה.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/qEg9nRF3_EY


בלוגרים:

https://youtu.be/DrsAk8-QccY


הדרכה:

https://youtu.be/_C0K_QzEb_g
המוזיאון לאמנות מודרנית בריו
#על המוזיאון לאמנות מודרנית בבירת ברזיל

המוזיאון לאמנות מודרנית (Museu de Arte Moderna) של ריו הוא המוזיאון החשוב ביותר בבירת ברזיל. מאז הוקם, המוזיאון הזה השפיע על דורות של אמנים מקומיים ויש לו תפקיד משמעותי ביותר בחיי התרבות של ברזיל.

את המוזיאון לאמנות מודרנית ייסדה בשנת 1948 קבוצה של שוחרי אמנות. מאז ועד היום הוא שומר על יכולתו לאפשר חוויה אמיתית של אמנות מודרנית מעולה.

במוזיאון, המכונה בקיצור MAM, מוצג אוסף ענק, שנוצר מחדש לאחר שב-1978 אבד כאן חלק ניכר מאוצרותיו בשרפה גדולה. האש השמידה אז חלק ניכר מאוספיו ופגעה גם במבנה שלו.

האוסף הקבוע של היום מונה יותר מ-2,000 יצירות, פרי עבודתם של אמנים רבים.

מלבד האוסף הקבוע שבו, המוזיאון מציע גם תערוכות זמניות מעניינות ואף תערוכות אלטרנטיביות ומסקרנות. אחת המפורסמות שבהן הייתה תערוכת הפסלים של גאונת הפיסול הצרפתית קאמיל קלודל (Camille Claude), תערוכה שעלתה כאן ב-1998 ומשכה 120 אלף מבקרים.

ואגב, גם אוסף הקולנוע של ה-MAM נחשב לאחד הטובים באמריקה הלטינית. המוזיאון הוא שחקן מרכזי גם בתחום אמנות זה ומתקיימים כאן לא פעם פסטיבלים, סדנאות וימי עיון בינלאומיים לקולנוע.

המוזיאון שוכן במבנה שנראה כהאנגר ענק, בתוך פארק פלמנגו (Parque do Flamengo). המבנה הראשי והמרשים במיוחד שלו תוכנן בידי האדריכל אפונסו ריידי (Affonso Reidy).


מבט מקרוב:

https://youtu.be/lOCNo2U6cyw


מבחוץ:

https://youtu.be/MdDFumG1mWk


עבודות:

https://youtu.be/B9ClIIi3Q34


בלוגרים (פורטוגזית):

https://youtu.be/ZGnwmmiW9nE


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.