» «
סנטרו
הסנטרו
#על האזור העסקי במרכז ריו דה ז'ניירו

הסנטרו (Centro) הוא מרכז המסחר והעסקים של ריו. זהו מקום עם אווירה מיוחדת, מקום שהוא גם המרכז התרבותי של העיר, אך גם אזור חושני, המציע אווירה משוחררת.

יש כאן שילוב נהדר בין השקט והסוער של חדש וישן. שילוב מרתק של שלווה עירונית, עם קצב אנרגטי, סואן ומלא חיים.

היסטורית, כאן נולדה העיר, כשנוסדה ב-1567 בידי המתיישבים הפורטוגלים באזור. מאז התפתח מכאן הכרך גדול והסואן של ריו, כשהוא מתפרש ומטפס על הגבעות שמסביב.

היום הסנטרו הוא הלב של ריו, המצוי בכיכר פלוריאנו (Praca Floriano) הנעימה ומסביבה. בכיכר ובכל הסנטרו נמצאים רבים ממבני היוקרה, המוזיאונים, הכנסיות, הפארקים הרחבים והחנויות המהודרות.


#אדריכלות הרובע
בתור המקום שבו החלה ההתיישבות הראשונה באזור, הסנטרו הוא האזור בעיר שבו תוכלו לראות אדריכלות מימי השלטון הפורטוגלי. בניינים רבים באזור הזה בנויים בסגנון הבארוק ובאדריכלות הניאו-קלאסית. הם יוצרים את האווירה הקולוניאלית האופיינית לסנטרו ומזוהה איתו בעיר.

הסנטרו הוא הניגוד לשכונות המפורסמות של ריו, דוגמת איפנמה, קופקבנה ולבלון. בעוד היא שכונה עתיקה באמת, אלה שכונות הרבה יותר חדשות. הן נבנו בתחילת המאה ה-20, כשטכנולוגיות חדשות אפשרו חציבה של מנהרות בסלעי הגרניט החזקים והשכונות החלו להתפשט אל המפרצים המרוחקים יותר.


#טיפים
אם הגעתם לעיר התקופת ההכנות לקרנבל, הגיעו לכאן, כי בריו בראנקו נערכות ההכנות לתהלוכה הראשית.


מבט מקרוב (פורטוגזית):

https://youtu.be/QUhnHbcIbDo


ביקור במקום:

https://youtu.be/psVPBft4o40


בלוגרים (פורטוגזית):

https://youtu.be/4LEiQLosoyQ


הדרכה:

https://youtu.be/QSNW0RHMgDg
כיכר 15 בנובמבר
כיכר 15 בנובמבר
#על הכיכר המרכזית של ריו דה ז'ניירו

פראסה קינזה, בפורטוגזית כיכר ה-15 בנובמבר (Praça 15 de Novembro), היא כיכר מוקפת במספר מבנים בארוקיים. הכיכר זכתה לשמה על שם תאריך זה בשנת 1889, השנה שבה ברזיל הפכה לרפובליקה. המלוכה בוטלה אז סופית.

שנה לפני כן, חתמה הנסיכה איזבל, באחד הבניינים שבכיכר הזו, על ביטול העבדות בברזיל.


#טיפים
בימי שבת פועל בכיכר שוק נחמד של עבודות יד.


ביקור במקום:

https://youtu.be/I4zFcSG43RM


עוד מבט:

https://youtu.be/ZdDiORczKYQ


בלוגרים (פורטוגזית):

https://youtu.be/qYA5EsKJuBY


מוסיקה בכיכר:

https://youtu.be/4qOf0uTGwxY
הספרייה הלאומית של ברזיל
הספרייה הלאומית של ברזיל
#על הארמון המשמש כהיכל של ספרים

הספרייה הלאומית (Biblioteca Nacional) שוכנת בארמון מרהיב בסגנון ניאו קלאסי, שנבנה בסוף המאה ה-19, איפשהו בין 1880 ל-1887. באדריכלות המבנה, שנפתח בשנת 1910, ניכרת השפעה צרפתית ברורה.

היום שוכנת בארמון הספרייה הציבורית של ריו דה ז'ניירו, שהיא הספרייה הלאומית של ברזיל. בגובה של 3 קומות, על קירות המבנה הפנימיים, יש מדפים עצומים עם כמעט חצי מיליון ספרים. הספר העתיק ביותר כאן הוא משנת 1523.

בסמוך לספרייה תוכלו לראות גם את התיאטרון הלאומי המרהיב של העיר, בניין שנבנה ב-1905 ובו שוכנים האופרה והבלט של ריו.


#טיפים
הספרייה הלאומית פתוחה למבקרים.

בספריה מוצגות לא מעט תערוכות.


הרצאת וידאו:

https://youtu.be/FN-IGvIGyq0


בלוגרים (פורטוגזית):

https://youtu.be/Ss6ml3PHbxk


הדרכה:

https://youtu.be/Ukl7OpD4LZ0
כיכר מהטמה גנדי
כיכר מהטמה גנדי
#על הכיכר על שמו של מנהיג הודו הדגול

כיכר מהאטמה גנדי (Mahatma Gandhi Praça) נקראת על שם מהאטמה גַּנְדי, מנהיגה של הודו, שהוביל במחצית המאה ה-20 את תנועת העצמאות ההודית.

בכיכר ניצב פסלו של האיש, פסל שניתן ב-1964 לעיר ריו דה ז'ניירו, כמתנה מממשלת הודו.

גאנדי נחשב למנהיג דגול ולאחד המנהיגים החשובים במאה ה-20. את תנועת העצמאות ההודית הוא הנהיג בהצלחה מדהימה, במאבקה באימפריה הבריטית. האימפריה הזו שלטה בהודו באותם ימים ונכנעה לו ותנועתו, מה שהוביל את הודו לזכות בעצמאות.

המדהים הוא שגאנדי נודע כמי שניצח את הבריטים במאבקו הפעיל והנחרץ, אך ללא אלימות. בנצחונו הלא-אלים הוא נתן השראה לתנועות חופש וזכויות אדם בכל רחבי העולם. על שום זאת הוא זוכה עד היום להערצה במקומות רבים, כולל גם בברזיל ובמדינות דרום אמריקה כולן.


ביקור במקום:

https://youtu.be/ls05uwcyivo

סנטרו

רחוב הקריוקה
רחוב הקריוקה
#על הרחוב עם השופינג וההיסטוריה

רחוב הקריוקה (Rua de Carioca) הוא רחוב מהודר, שעוצב במאה ה-19 ולאורכו בתים קולוניאליים וחנויות יפות מאוד, מהחנויות היוקרתיות ביותר בעיר.

לצד כל השופינג והאופנה הלא ממש זולה שכאן, תוכלו לקנות בחנויות גם מוצרים ודברים ייחודיים לברזיל, כמו כלי נגינה של הקרנבל, יינות ברזילאיים, גבינה שמייצרים בהרי קנסטרה (Canastra) ועוד.

הרחובות צרים שמסביב בסנטרו הם חלק מאחת משכונות המגורים האלגנטיות ביותר בריו. בעבר התגוררו כאן משפחות אמידות, אך מתחילת המאה הקודמת עזבו ועברו מרבית הבורגנים אל השכונות החדשות של העיר.


הנה הקריוקאש - תושבי העיר:

https://youtu.be/zIm_cMWPHrQ


ביקור במקום:


https://youtu.be/w5qSs5vwhO8


בלוגרים (פורטוגזית):

https://youtu.be/4LEiQLosoyQ


הכיכר:

https://youtu.be/UECUqNSdNBw
כיכר פלוריאנו
כיכר פלוריאנו
#על הכיכר הפעלתנית והרצינית של ריו

כיכר פלוריאנו (Praça Floriano), המוקפת בניינים מרשימים, נחשבת ללב העיר ריו דה ז'ניירו. כאן יושבים הקריוקס, תושבי העיר שלא נמצאים בחופים של העיר.

זוהי כיכר נעימה, עם שלל בתי קפה, ברים, פאבים ודוכני מיצים. לריכוז כזה של ברים ובתי קפה קוראים בריו "בַיישוס" (Baixos). בדרך כלל הכיסאות בביישוס מסודרים בחוץ ומאפשרים לצפות באנשים החולפים ממול.

הישיבה בכיכר פלוריאנו, עם כוס בירה קרה, כשמולכם היופי של העיר, היא חווייה אותנטית ונהדרת. הביישוס, אותם בתי הקפה והברים של כיכר פלוריאנו, נחשבים למקום מעולה לפגוש את הקריוקס (Carioca), תושבי ריו המקומיים והמגוונים.

אמנם האזור הזה הוא בעל חזות רצינית ומכובדת, אבל כיאה לכיכר מרכזית ופעילה כל כך יש בו גם מקומות בילוי, מרכזי קניות וחנויות שוות.

מסביב תראו נגני רחוב, רוכלים, רקדני קפוארה וצעירים שרוקדים לצלילי מוסיקה מרמקולים ניידים. לידם גם שלל שיכורים, קבצנים, בחורות בבגדי ים וכל מה שראיתם בתמונות מריו דה ז'ניירו.


#בילוי במקום
בואו לכאן ב-12:00, בשעת הפסקת הצהריים של אמצע השבוע. זו שעה מושלמת כדי לחוש את הקצב העירוני ולחוות את המולת בתי הקפה שכאן.

בילוי לקראת הערב, בתום שעות העבודה, יפגיש אתכם עם שותי בירה של אחרי העבודה, נגני סמבה, אמני רחוב ובליינים ראשונים.

על מדרגות בניין העירייה (Câmara Municipal) העתיק של ריו תוכלו לצפות בפעילי מפלגות ונואמים פוליטיים המתקבצים כאן לפנות ערב, כמו מקביליהם הידועים מההייד פארק שבלונדון.


ביקור במקום:

https://youtu.be/9NR_1B3tpqk


כתבה (פורטוגזית):

https://youtu.be/SkMVXDHjkEw
שוק אנטיגואידאדס
שוק אנטיגואידאדס, שוק הפשפשים
#על שוק הפשפשים והעתיקות של שבת

כמו בערים רבות בעולם, גם בריו מוקדשים ימי שבת בבוקר לחיפוש מציאות בשווקי פשפשים. בקרבת קו המים של האזור ההיסטורי של ריו סנטרו (Centro), לא הרחק מהחוף, תראו את שוק אנטיגואידאדס (Feira de Antiguidades), שוק הפשפשים המקומי של הסנטרו.

זהו שוק עתיקות לא זול אבל שווה, הפועל בימי שבת בבוקר. מאוד מהנה לשוטט בין הדוכנים שבו ולראות כמעט כל דבר אפשרי - מבגדי יד שנייה, שטיחים, כלים שונים כולל כלי חרסינה וקריסטלים, ציורים, תקליטי ויניל, קישוטים מקומיים ותכשיטים מיוחדים, חלקם בסגנון קולוניאלי מקומי, שתתקשו למצוא במקומות אחרים.

שוק הפשפשים אנטיגואידאדס מספק בילוי נחמד מאוד לבוקר השבועי בעיר. בוקר שיהיה קצת פחות תיירותי וקצת יותר מקומי, בקטע טוב.


#טיפים
מותר ונהוג כאן להתמקח, מה עוד שהמחירים בשוק גבוהים.

בבית קיץ ירוק הצופה אל המפרץ ובסמוך לשוק, נמצאת מסעדת אלבה מאר (Restaurante Alba Mar) השווה.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/xIERKClz9BM


ביקור במקום:

https://youtu.be/99DYqKzaZiE


בלוגרים (פורטוגזית):

https://youtu.be/ywKgXzyy4Wk
קונפטרייה קולומבו
קונפֶטרייה קולומבו
#על בית קפה שהוא מוסד מקומי

פאר, יוקרה, סגנון ונוסטלגיה - בית קפה קולומבו, בפורטוגזית קונפֶטרייה קולומבו (Confeitaria Colombo), נוסד בריו בשנת 1894. בית הקפה הזה מציע את כל אלה ומשמר כאן נהדר את אווירת שלהי המאה ה-19. זהו בית הקפה הקלאסי של העיר והוא מתאים למבוגרים שאוהבים להתרפק על בתי הקפה הללו.

זהו לא רק בית קפה בטעם של פעם, אלא גם מעוצב ובנוי בסגנון של ימים אחרים. עם משקופי העץ המעוטרים שלו, באולם גדול, בעל קשתות תומכות וציורים מרהיבים, המקום נראה כאילו נלקח מסרט תקופתי. כל העיצוב והסגנון כאן מתחבר למאה ה-19 ומזכיר את בתי הקפה המפוארים של וינה, אלו שנותרו מימי הזוהר הקיסריים של האימפריה האוסטרו-הונגרית, רגע לפני המלחמה הגדולה שסיימה הכל.

כי קונפֶטרייה קולומבו היא יותר מבית קפה וקונפטריה. מדובר בצירוף של אתר היסטורי ומוסד עירוני חשוב בריו. במקום הזה, שלדעת רבים מגיש את הקפה הטוב בעיר, עושים גם עוגות מעולות, שנאפות על פי צירוף של סגנונות האפייה האירופית והדרום אמריקאית גם יחד. דלישס!


מבט מקרוב:

https://youtu.be/sR6AnXakNsM


ביקור במקום:

https://youtu.be/Zgvush2EF8c


בלוגרים (פורטוגזית):

https://youtu.be/sR6AnXakNsM


כתבה:

https://youtu.be/UpW94YiE26c


כיכר טירדנטס
כיכר טירָדֶנטֶס
#על כיכר הגיבור הלאומי הברזילאי

הלב של רחוב הקריוקה (Rua de Carioca) הוא בכיכר טירָדֶנטֶס (Praça Tiradentes), כיכר שנקראת על שם הגיבור הלאומי הברזילאי, טירָדֶנטֶס.

ב-1789 הנהיג האיש מרד נגד הפורטוגלים, בשל המסים הכבדים שהטיל המשטר הפורטוגלי על כורי הזהב בברזיל.


ביקור במקום:

https://youtu.be/Qwmdp9KbXdM
פאלאסיו אימפריאל
#על ארמון המלך האחרון של ברזיל

עד 1889, כשברזיל הפכה לרפובליקה, היה ארמון פאלאסיו אימפריאל (Paço Imperial) שבכיכר 15 בנובמבר, מקום מושבו של המלך.

במהלך השנים ובטרם עבר הממשל של ברזיל אל העיר ברזיליה, הארמון הזה שימש כמקום מושבה של ממשלת ברזיל.

היום מציגים בו מגוון תערוכות זמניות וקבועות ויש בו ומסביבו מספר בתי קפה נחמדים.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/HshpCJO_RRI


מבחוץ:

https://youtu.be/Wx-zEuX9CCE


מבפנים:

https://youtu.be/MKNvounsomA
מנזר סנטו אנטוניו
#על המנזר שנשים בברזיל מבקשות ממנו בעל

מנזר סנטו אנטוניו (Convento de Santo Antônio) היפה, נקרא על שם אנטוניו הקדוש. המנזר הזה שוכן על ראש גבעה בריו דה ז'ניירו. זהו מנזר יפה, שנבנה ב-1608 והוא נחשב לאחד המבנים העתיקים בעיר.

במנזר אנטוניו נמצא פסלו של אנטוניו הקדוש. הפסל הזה מושך אליו את רווקות העיר הרוצות בבעל. ואכן, אל לארגו דה קאריוקה שמתחת למנזר מגיעות בנות ריו לבקש להן חתן טוב ומוצלח.

לא סתם קשור מנזר סנטו אנטוניו (Convento de Santo Antônio) בענייני שידוכים ומציאת בני זוג. הנצרות של ברזיל ממזגת בין הנצרות שהובאה לכאן מפורטוגל במאה ה-16 לבין אמונות מקומיות של האזור בעידן הטרום קולוניאלי ומנהגים אפריקאים של העבדים שהובאו לכאן מהיבשת השחורה. כך נוצרו כאן קדושים בעלי "תפקידים" או תחומי מומחיות שונים.

היות שאנטוניו הקדוש נחשב לקדוש ש"אחראי" על הזיווגים והחיבורים הזוגיים בסביבה, מגיעים ובעיקר מגיעות לכאן צעירות הרוצות להקים משפחה וזקוקות לעזרת הקדושה הנוצרית. היא יעילה, כך הן מקוות, יותר מהדייטים או אפליקציות ההיכרויות בנוסח "טינדר".


מבט מקרוב:

https://youtu.be/big62yzSt1g
פארק קאמפו דה סנטנה
#על הפארק שבו הוכרזה עצמאות ברזיל

פארק קאמפו דה סנטנה (Campo de Santana) הוא פארק יפה ורחב ידיים, הממוקם בלב הסנטרו של ריו. זהו רק אחד מהמקומות הירוקים הרבים שבריו, עיר שהצמחייה והירק בה הם כמעט אינסופיים.

אבל הפארק הזה, חוץ ממקום צומח וירוק, המאפשר לנפוש ולבלות בו בטבע, הוא גם אתר היסטורי של ממש. הסיבה - בשנת 1822 הוכרזה כאן עצמאות ברזיל, על ידי המלך פדרו הראשון.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/_MA3XNK_iiY


ביקור במקום:

https://youtu.be/b0m-S8QcmyY


הדרכת וידאו:

https://youtu.be/kgjz4tYSDdI


מהאוויר:

https://youtu.be/3sJYCuAdx18
בר לואיס
#על מסעדה למבוגרים וטעם של פעם

בר לואיס (Bar Luis) היא מסעדה ותיקה וידועה מאוד בריו, שמתמחה באוכל מרכז אירופי וידועה כמקום נהדר לכוס בירה טובה או ארוחת צהריים מצוינת.

עד כמה בר לואיס היא ותיקה? - ובכן, די אם נזכור שהיא נפתחה ב-1887. מכאן גם נגזרת האווירה כאן. נספר שלא משמיעים כאן את מוסיקת הקרנבל, אלא את שירי הבוסה נובה המתקתקים.

כך או כך, הסועדים כאן נוהגים להגיע בלבוש מהודר ושקט יותר מאלה שבמסעדות החוף, גם אם הוא עדיין מוקפד פחות מקוד הלבוש המקובל במקומות כאלה באירופה.


ביקור במקום:

https://youtu.be/2wiKV3f0UZU


בלוגרים (פורטוגזית):

https://youtu.be/-bKquJ_Yeb0
התיאטרון העירוני
#על התיאטרון העירוני האקלקטי, שהוא גם בית האופרה של ריו

בכיכר סינלנג'יה (Cinelândia), כיכר העיר המרכזית, נמצא התיאטרון הלאומי (Teatro Municipal) של ריו. המבנה הזה מופיע רשמית ברשימה שמציגה את שבעת פלאי ריו דה ז'ניירו.

התיאטרון הזה הוא בניין מרהיב, שנבנה בתחילת המאה ה-20 ותוכנן בהשראת בית האופרה של פריז (Paris Opéra). אדריכלית, הוא מעוצב בסגנון בנייה אקלקטי ונחשב לאחד מבתי התיאטרון היפים והמרשימים ביותר בברזיל.

התיאטרון העירוני והלאומי הזה נבנה ב-1905. אבל המילה תיאטרון קצת מקטינה אותו, כי מדובר כאן במבנה שהוא גם בית האופרה העירוני ומשכן ללהקות הבלט של ריו.


#קפה דה תיאטרו
בתיאטרון תמצאו את אחת המסעדות הקלאסיות בריו, קפה דה תיאטרו (Café do Teatro). כשתיכנסו אליה תחושו שחזרתם מאה שנה אחורה, לשנות העשרים של המאה הקודמת.

ואכן, בעבר נהגו לשבת כאן עשירי ואצילי ריו בתום האופרה, ההצגה או מופע המחול.

את חלל המסעדה המרהיב, שנמצא בקומה הראשונה של בניין התיאטרון, מעטרים אריחי חרסינה נהדרים. המקום נותן תחושה אירופית קלאסי, מה שמביא מדריכי תיירים בעיר לכנות אותו "פריז של ריו".

המסעדה ממשיכה גם היום להיות מקום אליטיסטי ויוקרתי יותר מאלה שברחוב שמסביב. היא משרתת בעיקר את עשירי העיר ותיירים מסודרים.

גם אם תוכלו לסעוד כאן רק ארוחות צהריים, זה יהיה בסטייל אמיתי ולצלילי פסנתר.


#טיפים
הגיעו לתיאטרון ולאופרה בלבוש הולם.

סיור בתיאטרון ללא מופע אורך כשעה.

שעות הפתיחה לביקורים בבניין הן
10:00-18:00 בימים שני-שישי.

לשעות הסיורים המודרכים ראו באתר התיאטרון.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/_0pNUOMni-c


קליפ שצולם במקום:

https://youtu.be/Q6-tYpWp0Ck


מחול:

https://youtu.be/883r0yHv1eQ


קונצרט:

https://youtu.be/iIBbIbsbaRc
המוזיאון הלאומי לאמנויות היפות
#על המוזיאון עם היצירות של גדולי אמני ברזיל

המוזיאון הלאומי לאמנויות היפות (Museu Nacional de Belas Artes) הוא המוזיאון החשוב ביותר לאמנות חזותית בריו דה ז'ניירו. מאז נבנה, בתחילת המאה ה-20, הוא ממוקם במרכז התרבותי והמסחרי של העיר, בכיכר סינלנג'יה (Cinelândia) המרכזית, ליד שדרות ריו גראנקו שבסנטרו.

ממוקם בבניין מרשים בסגנון הרנסנס הצרפתי, במוזיאון הלאומי לאמנויות היפות מוצגות אלפי יצירות אמנות נפלאות, מהיפות בעיר. באוסף המוזיאון הקבוע יש מעל 10,000 ציורים ויצירות אמנות נוספות של אמנים ברזילאים, שנוצרו מאז המאה ה- 17 ועד ימינו.

כאן תוכלו לראות עד כמה השפיעו הפורטוגלים אשר שלטו כאן מאז 1502 ולא מעט מהאמנות שהשאירו במרחב הברזילאי.

עוד מעניין האוסף האפריקאי שמוצג בו, ביחד עם שלל תערוכות בינלאומיות ומתחלפות.


#מה תראו כאן?
במוזיאון הלאומי לאמנויות היפות תוכלו לראות מעל 800 יצירות אמנות נהדרות, ממיטב היצירות בתולדות האמנות הברזילאית.

ה"גלריה לאמנות ברזילאית" (A Galeria de Arte Brasileria) מציגה מגוון עבודות שנוצרו בברזיל, מאז המאה ה-17 ואילך. ניתן לראות בה אוסף אמנות חשוב הכולל יצירות שמוצגות לפי סדר כרונולוגי ומדגימות יפה את התפתחות האמנות בברזיל. שימו לב במיוחד לאוסף היצירות מהמאה ה-20.

במיוחד מעניין לראות כאן את עבודותיו של הצייר הברזילאי הידוע קנדידו פורטינרי (Candido Portinari), מי שנחשב לגדול אמניה המודרניים של ברזיל.

האמן הזה, שפעל במחצית הראשונה של המאה ה-20, אחראי לאחד החלקים המעניינים בגלריה, שכן במכחולו הוא הרבה להנציח את ברזיל, על נופיה, אנשיה ומגוון ההיבטים החברתיים שמצא בה.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/gzo03hLIt8Y


ביקור במקום:

https://youtu.be/LBic-zic5tw


כתבת טלוויזיה בפורטוגזית:

https://youtu.be/u9yzbHsjM_M
המוזיאון לאמנות מודרנית בריו
#על המוזיאון לאמנות מודרנית בבירת ברזיל

המוזיאון לאמנות מודרנית (Museu de Arte Moderna) של ריו הוא המוזיאון החשוב ביותר בבירת ברזיל. מאז הוקם, המוזיאון הזה השפיע על דורות של אמנים מקומיים ויש לו תפקיד משמעותי ביותר בחיי התרבות של ברזיל.

את המוזיאון לאמנות מודרנית ייסדה בשנת 1948 קבוצה של שוחרי אמנות. מאז ועד היום הוא שומר על יכולתו לאפשר חוויה אמיתית של אמנות מודרנית מעולה.

במוזיאון, המכונה בקיצור MAM, מוצג אוסף ענק, שנוצר מחדש לאחר שב-1978 אבד כאן חלק ניכר מאוצרותיו בשרפה גדולה. האש השמידה אז חלק ניכר מאוספיו ופגעה גם במבנה שלו.

האוסף הקבוע של היום מונה יותר מ-2,000 יצירות, פרי עבודתם של אמנים רבים.

מלבד האוסף הקבוע שבו, המוזיאון מציע גם תערוכות זמניות מעניינות ואף תערוכות אלטרנטיביות ומסקרנות. אחת המפורסמות שבהן הייתה תערוכת הפסלים של גאונת הפיסול הצרפתית קאמיל קלודל (Camille Claude), תערוכה שעלתה כאן ב-1998 ומשכה 120 אלף מבקרים.

ואגב, גם אוסף הקולנוע של ה-MAM נחשב לאחד הטובים באמריקה הלטינית. המוזיאון הוא שחקן מרכזי גם בתחום אמנות זה ומתקיימים כאן לא פעם פסטיבלים, סדנאות וימי עיון בינלאומיים לקולנוע.

המוזיאון שוכן במבנה שנראה כהאנגר ענק, בתוך פארק פלמנגו (Parque do Flamengo). המבנה הראשי והמרשים במיוחד שלו תוכנן בידי האדריכל אפונסו ריידי (Affonso Reidy).


מבט מקרוב:

https://youtu.be/lOCNo2U6cyw


מבחוץ:

https://youtu.be/MdDFumG1mWk


עבודות:

https://youtu.be/B9ClIIi3Q34


בלוגרים (פורטוגזית):

https://youtu.be/ZGnwmmiW9nE


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.