» «
חוף פג'ה
חוף פָּגֶ'ה
#על חוף הספורט הימי וחקלאות האצות של זנזיבר

חוף פָּגֶ'ה (Paje) ידוע בתנאי גלישת רוח המעולים שבו, כמו גם בגלישת רוח, גלישת עפיפונים, צלילות נפלאות ועוד ענייני ספורט ימי באי. למעשה, מדובר בחוף מושלם לאקשן ולספורט ימי. גם אם אתם בעניין של ללמוד צלילה - זה המקום לעשות זאת.

החוף עטור הדקלים הוא מקום גועש, שוקק ומלא בשמחת חיים, ותמיד תוכלו להכיר ולשבת עם מקומיים נחמדים או תיירים שהכרתם, לכוס משקה מול הנוף.

אבל חוף פאג'ה היפהפה הוא גם אחד ממרכזי גידול האצות שבאי. כאן מגדלים המקומיים אצות לצרכים שונים, בעיקר קוסמטיים, אבל גם ליצוא. הנשים הן שאוספות בדרך כלל, את האצות מהים והללו מיובשות ונשלחות לעיבוד במפעל המקומי, שמייצר מהן מוצרים שונים.

אם תרצו, אז בחוף, שנמצא בדרום-מזרח זנזיבר, כ-50 דקות נסיעה מסטון טאון, יש גם חדרי אירוח ובונגלוס ללינה, ברים מגניבים ומסעדות קטנות וטובות. תיהנו!


#גידול האצות בזנזיבר
האצות (Seaweed) בזנזיבר מכילות חומרים מבוקשים בתעשיית הקוסמטיקה ולכן נשות זנזיבר אוספות אותן בכל יום, כשהים בשפל. בניגוד לחקלאות יבשתית, אין באצות עונת גידול אלא איסוף שנמשך במחזוריות כל השנה ושתילה של אצות חדשות לגידול.

האיסוף מתרכז בחופים המערביים של האי, החופים השקטים יותר. אחד מהם לדוגמה, הוא חוף פאג'ה, שבו מגדלים, אוספים ומעבדים את האצות ויש בו אפילו מפעל שמייצר מהן מוצרים שונים. מי שלא מוסרת את הקציר שלה למפעל המקומי, תמכור אותן לקבלנים הגדולים, שמייצאים אותן לאירופה ולשאר העולם.

למעשה, איסוף האצות בים קצת מזכיר עבודה בחקלאות האורז, המוצפת במים. הנשים מתבוססות במים ואוספות את האצות הרבות שנסחפות אליו. את כל האצות הן מרכזות בסלים ובשקיות ומייבשות אותן על החוף. לאחר שיובשו, יימכרו האצות הללו לעסקים שרוכשים אותן ומעבירים אל מרכזי איסוף ואריזה, לצורך משלוח למפעלי הקוסמטיקה הגדולים. שם תשמשנה האצות בעיקר כחומרי ייצוב למוצרי קוסמטיקה, מאכל ותרופות.

בשנים האחרונות למדו להפיק גם דלק מאצות, מה שמגביר את הביקוש לאצות של זנזיבר. הביקוש הגואה לאצות הללו הביא רבים מדייגי זנזיבר להסב את עיסוקם מהדייג המסורתי לכיוון של גידול ואיסוף אצות.


מבט מקרוב על חוף פָּאגֶ'ה הספורטיבי:

https://youtu.be/3LMMrF1aESQ


והחקלאות הימית שבחוף:

https://youtu.be/bNXQGvrEN3Y
דיפ דייב דובאי
דיפ דייב דובאי
#על העיר התת-ימית המדהימה של דובאי

דיפ דייב דובאי (Deep Dive Dubai) היא הבריכה העמוקה בעולם ואתר הצלילה המלאכותי העמוק ביותר בעולם. בעומק של מעל 60 מטר, הצלילה כאן היא חוויה מטורפת.

אבל העומק ואפילו 14 מיליון הליטרים של המים שממלאים את האתר המדהים הזה, הם ממש לא על הסיפור. היזמים בנו כאן לא פחות מעיר תת-ימית נטושה מתחת למים, שנבנתה במיוחד עבור צוללנים ומאפשרת להם לחקור אותה לעומק, תרתי משמע.

הדיפ דייב של דובאי מעניק את חווית הצלילה האולטימטיבית למי שצוללים בו. בעיר השקועה במים תוכלו לצלול בדירות מרוהטות ש"ננטשו", עם כונניות עמוסות ספרים, לשחק כדורגל שולחן בחדר משחקים נטוש, תראו את החניות של המכוניות, תצללו ברחובות העיר השרועה עשית הקירות כתובות גרפיטי זוהרות ועוד שלל מראות וחוויות ויזואליות מפתיעות.

במעמקי הדיפ דייב תראו מגוון עצום של בעלי חיים ימיים ביניהם דולפינים, כרישים, מנטה ריי, צבי ים, מדוזות ומיני דגים רבים ומרהיבים ביופיים.

האתר מכיל המון אטרקציות ורעיונות, עד שמרבית הצוללנים שחוו אותו נוהגים לומר שדרושות כמה צלילות כדי ליהנות עד הסוף מכל מכול מה שיש בו.

המדהים הוא שבמהלך הצלילה חבריכם ובני המשפחה יוכלו לצפות בכם כשאתם צוללים, דרך חלונות מתחם ההמתנה. הם יוכלו לצלם ולתעד אתכם בזמן הצלילה עצמה ובנוסף גם יציע לכם המקום ביציאה, סרטון של הצלילה שלכם.


#טיפים
טמפרטורת המים הקבועה היא 30 מעלות ולכן אין בעיה של מזג אוויר ותמיד אפשר לצלול.

יכולים לצלול ילדים מעל גיל 10. מי שאין להם ניסיון בצלילה יעברו קורס צלילה במקום.

למען בטיחותכם פרושות מצלמות מיוחדות במים ומאפשרות שמירה וסיוע בכל בעיה או סכנה. צוות בטיחות, כולל צוללנים וחובשים, עוקב ומאבטח את הצוללים.

במתחם גם מסעדה וחנויות ציוד צלילה ומזכרות.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/CExCUcy2_do


ביקור במקום:

https://youtu.be/_NrKr7A6Ik4


הדרכה:

https://youtu.be/A0B4bQPLUiI


בלוגרים צוללים בתוך הבריכה העמוקה בתבל:

https://youtu.be/JGOSSBf-9X0
פרסוניסי
פרסוניסי, חוף הספורט הימי
#על בירת הגלישה של איי יוון

פרסוניסי (Prasonisi) הוא חוף שממוקם על חצי אי, בקצה הדרומי של רודוס, כשעה וחצי נסיעה מהעיר רודוס. אתם נמצאים בחוף הדרומי ביותר של האי רודוס ואם תביטו במראה המיוחד של המוני הגלשנים הצבעוניים שממול, תבינו מיד שאתם נמצאים בגן העדן של הגולשים.

חוף פרסוניסי הוא משאת הנפש של מי שאוהבים ספורט ימי לסוגיו, אך בעיקר עבור פריקים של גלישת רוח. מקור המשיכה העיקרי כאן הן הרוחות הנושבות בחוזקה, מה שהופך את החוף הזה, עבור הגולשים, לאחד ה"ספוטים" הטובים באירופה, במיוחד במה שמכנים הגולשים "עונת הרוחות".

הסיבה הגאוגרפית לחוף הנהדר הזה היא שאנו נמצאים על לשון יבשה צרה וארוכה, שמכל צד שלה נמצא ים אחר. כן, בחוף פרסוניסי נפגשים שני ימים - הים התיכון והים האגאי. החוף המזרחי והשקט של פרסוניסי הוא של הים התיכון, בעוד החוף המערבי הוא עתיר גלים וסוער יותר והוא משתייך לים האגאי.


#הטבע של פרסוניסי
החוף הזה הוא לא רק בירת הגולשים באיי הדודקאנס והנקודה הדרומית ביותר של האי רודוס, אלא גם אחד החופים המיוחדים ביותר של יוון.

למעשה, פרסוניסי הקסום שוכן בקצה לשון יבשה חולית, שבסופה יוצא ממנה חצי אי קטן. כך יוצא שלחצי האי שמפריד בין הים האגאי לים התיכון יש צורה מעניינת של מעין שעון חול. הוא מהווה מקום טבעי ומיוחד, נקודה ששווה להגיע אליה בביקור באי, גם לאוהבי טבע וחופים יפים ולא רק לגולשים.

חוף פרסוניסי נמצא בשמורת טבע ולכן, בניגוד לעיירות גלישה דומות בעולם, הוא לא ממוסחר. יש בו מעט מלונות ומסעדות והוא נשאר נקי ואיכותי מאד. שימרו עליו כזה ותהנו בו מאד!


#טיפים
לגולשים עדיף כמובן ללון במלונות שבחוף, אבל מי שרוצים לבוא לכאן רק פעם פעמיים בחופשה, יעדיפו ודאי ללון בעיירות קרובות, כמו לינדוס או פפקי, מקומות קרובים לפרסוניסי, ביחס לעיר רודוס הרחוקה.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/qzJrD7gLxPs


ומהאוויר:

https://youtu.be/q9RVzH__fG0
חוף אלבינה
חוף אלבנה
#על החוף הגדול ועתיר החול של ורנה

חוף אלבינה (Albena), או חוף אלבנה, הוא רצועת חוף בים השחור, בת יותר מקילומטר ובעלת חול חלק ונעים, המשמשת כאתר נופש פופולארי בקרב משפחות נופשים. על הגבעה שמאחוריו יש שרשרת של כפרי נופש מפוצצים בנופשים מכל רחבי אירופה.

בזכות הרוחות הנעימות הנושבות בחוף אלבנה בקיץ, השהייה בו, גם בשעות החמות של הצהריים, היא נעימה יחסית ולא לוהטת מדי.

החוף הזה ידוע במגוון הרחב של הספורט הימי שניתן למצוא כאן ובמחירים זולים יחסית. אם אתם משוחרי האקשן הימי, כאן תוכלו ליהנות משיט בסירות מהירות, אופנועי ים, סקי מים, מצנחי ים ועוד כהנה וכהנה.

באלבינה יש מלונות רבים בסמוך ושירותי חוף מלאים, כולל מסעדות, ברים ושמשיות להשכרה ומיטות שיזוף. יש כאן חללים לפעילות ספורטיבית מגוונת, החל מממגרשי טניס וכדורגל, דרך אולמות למשחקי כדורסל, בדמינגטון, ואליבול ומיני גולף ועד לבריכות שחייה נהדרות.

הכניסה אל החוף היא בתשלום, כמו גם לחלק מהשירותים שבו. אבל עבור התיירים מהמערב המחירים יכולים להיחשב זולים.


#זריחה מהים
אחת החוויות הגדולות של החופים כאן היא הזריחה בים השחור. זהו מחזה מיוחד של זריחה, בה רואים את השמש מתרוממת מהים. שווה להתעורר מוקדם לפחות פעם וליהנות מהחווייה.מהאוויר

https://youtu.be/NixorSeDe7Q

ספורט ימי

חוף אמודרה
חוף אמודרה
#על החוף השווה של הרקליון

חוף אמודרה (Ammoudara) הוא החוף המומלץ למי שישנים בהרקליון. אמודרה, פרבר של הרקליון נמצאת כ-6 דקות נסיעה ממרכז הרקליון וחוף הים של הפרבר הזה נחשב לאחד החופים הטובים שבאי. הוא פופולארי אבל תמיד יש בו מקום, בעיקר משום שהוא חוף ארוך, באורך של 7 קילומטרים.

החוף החולי והנעים נמצא מצידה המערבי של העיר הרקליון. קל להגיע אליו מהעיר אבל ההליכה אליו ממרכז העיר היא רחוקה. המים רדודים, אם כי לעתים יהיו מעט גלים. יש כאן את כל שירותי החוף וגם פעילויות של ספורט ימי, למי שמחפשים כאלה.

בחוף אמודרה יש גם בתי מלון ברמה גבוהה וגם האווירה באיזור נעימה מאד.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/nJIynhFhijk
אסאוירה
העיר אסאוירה / מוגאדור
#על עיר ההיפים והגולשים המרוקנית

אסאוירה (Essaouira), שנקראת גם מוגדוֹר (Mogador), היא אחת מערי החוף היפות במרוקו. זוהי עיר נמל רוגעת, עם חופים יפים, הממוקמת לחופי האוקיינוס האטלנטי ומוגנת על ידי מפרץ טבעי.

עם חומותיה העתיקות שגובלות בחוף הים וסירות הדייגים הצבעוניות העוגנות ליד המזח הציורי שלה, דומה שאסאוירה לא השתנתה מאז המאה ה-18.

ואכן, אסאוירה שומרת עד היום על האופי האותנטי שלה. נופה העכשווי לא השתנה הרבה במאות האחרונות. כמו אז, גם היום היא עדיין עיר ים תיכונית לבנה, עם תריסי הבתים והחלונות הכחולים, מוקפת חומה בצבע חום-אדמדם.

בשנות ה-70 של המאה הקודמת אסאווירה שימשה כמעוז היפי. אלפי ילדי פרחים נדלקו אז על העיר השלווה והאקזוטית, עם מזג האוויר הנעים שלחופי האוקיינוס. לא לחינם שהה בה אז הגיטריסט והיוצר האגדי ג'ימי הנדריקס כמעט שבועיים ובהשראתה מספרים שהוא כתב את "מצודות עשויות מחול ים" (Castles made of sand) הנוסטלגי שלו.

כיום העיר הזו מפורסמת גם בזכות פסטיבל מוסיקת הגנאוו’ה השנתי שנערך בה ומצליח למשוך בכל שנה אמני וחובבי מוסיקה אתנית מכל העולם.

שימו לב שמוגדור ממוקמת ברצועה צרה מאוד של חוף שממש עד אליה יורדים הרי האטלס בתלילות רבה. רצועת החוף הזו לא מותירה שטחי אדמה מספיקים לעיבוד חקלאי ולכן את השטחים החקלאיים וכפרי החקלאים של הסביבה ניתן למצוא רק באפיקי הנחלים שיורדים אל הים מההרים.


#מה תראו כאן?
באסאווירה / מוגדור תוכלו ליהנות משיטוט רגלי בעיר העתיקה ומביקור במצודה.

חופי אסווירה פופולריים במיוחד בקרב גולשים ולכאן מגיעים חובבי גלישה מכל רחבי אירופה. זה אחד המקומות המהנים לאוהבי גלישת הרוח, הקיט-סרף והספורט הימי בכלל.

נופשים אחרים ימצאו על חופה המרהיב את כל מה שנדרש לבילוי ושיזוף על החוף, כולל פינות צל מעולות.

ה"מׇדינה" של אסאווירה, העיר העתיקה של מוגדור, עמוסה שווקים, גלריות, חנויות אמנים וסדנאות מגלפי עץ. בעיר המבוצרת תמצאו אווירה מדהימה. היא מוקפת חומה, רחובותיה צרים והבתים בצבעי כחול ואדום. ה"מׇדינה" היא אתר מורשת עולמית של אונסק"ו, שהפורטוגזים בנו בעבר הרחוק והטביעו בה את רישומם.

ביקור בנמל, שהוא אחד מנמלי הדיג העיקריים של מרוקו, יהיה גם הוא חוויה נחמדה מאוד. על אי סלעי קטן שנמצא אל מול העיר מצויה מצודת בית הסוהר וה"קרנטינה" הישנה, בתוכה שהו החוזרים ממכה לבידוד לאחר שובם.


#היסטוריה
בעבר נקראה עיר הנמל הזו מוגאדור (Mogador) ולאורך ההיסטוריה העבירו אותה המעצמות הימיות האירופיות מיד ליד, ביניהן אנגליה, צרפת, גרמניה, הולנד ופורטוגל.

במאה ה-15 מוגדור הייתה מהערים הפורטוגזיות החשובות ביותר. מאז המאה ה-18, כשנאסר על העיר אגאדיר לעסוק בסחר חוץ, מסיבות פוליטיות שונות, הלכה והתפתחה במקומה העיר מוגאדור, עם הנמל החדש שנבנה בה אז.

ב-1690 העיר נהרסה ברעידת אדמה, אבל בנייה מרהיבה מחדש השיבה לה את יופייה.


#יהודים בעיר
המאה ה-19 וראשית המאה ה-20 היו ימי הזוהר של הקהילה היהודית במוגדור. באותה תקופה היהודים היוו את מרבית אוכלוסיית העיר.

במֶלַאח, הרובע היהודי של העיר, אפשר לראות עד היום את בתי היהודים מאותם ימים.

גם בית הקברות היהודי של העיר שווה ביקור. הוא נחשב למרשים שבין בתי הקברות היהודיים במרוקו. אפשר לפקוד בו את קברו של רבי חיים פינטו, רב שמת לפני יותר מ-150 שנה והפך עם השנים לקדוש יהודי. עד היום מקיימים יהודים בל"ג בעומר בכל שנה הילולה גדולה על קברו.


#טיפים
טיול בעיר מומלץ שיסתיים בארוחה טובה באחת ממסעדות הדגים המצוינות שעל החוף. הדגים, האוכל, הנופים והאווירה - כולם יהיו נהדרים.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/-u8MVxHN0nY


ביקור במקום:

https://youtu.be/ixNHOgrEncs
חוף ג'ומיירה
חוף ג'ומיירה
#על החוף הציבורי והכיפי, עם פעילויות ספורט ימי שתאהבו


חוף ג'ומיירה (Jumeirah Beach) הנהדר, או חוף ג'ומירא, הוא אחד החופים הנפלאים בדובאי, מהידועים באיחוד האמירויות ומפורסם בעולם כולו.

החוף, המתפרש ממסגד ג’ומיירה שבצפון ועד פאלם ג’ומיירה בדרום, לאורך המפרץ הפרסי, הוא חוף ציבורי המשתרך לאורך 25 קילומטרים, עשויים חול לבן ומי טורקיז.

החוף נשקף אל נוף פנורמי מרהיב. ממש ממול תראו את העין של דובאי (Ain Dubai), הגלגל הענק הגדול בעולם וממוקם על אי מלאכותי.

עוד רואים ממנו את קו הרקיע המדהים של דובאי. קרוב יותר נראה גם מלון בורג' אל ערב המרשים.

עם תחנות הצלה, שירותים, אזורי פיקניק, מתקני שעשועים, שלל חנויות ומסעדות ומתקני חוף מושלמים, החוף הציבורי של ג’ומיירה הוא חוף מועדף בקרב משפחות.

זהו גם החוף המושלם לבטן-גב. ניתן לשכור כאן מיטות שיזוף ושמשיות.

עבור חובבי ספורט יש כאן מסלול ריצה המקביל לחוף הים. עוד בחוף ג'ומיירה מבחר של פעילויות ספורט ימי, כמו גלישה, ג’ט סקי, פלייבורד וסירות מנוע מהירות.


#טיפים
בין מתקני החוף יש גם מקלחות. חלקן בתשלום.

העומס רב בסוף השבוע, במיוחד בשעות אחר-הצהריים והערב. שווה להגיע מוקדם יותר.

הנוסעים באוטובוס הופ און הופ אוף יכולים לרדת אל החוף בכל שעות היום ובסיום להמשיך בסיור ההופ און.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/WPvLGopDPGE


ביקור במקום:

https://youtu.be/aCg4M-DePiM


ולא מעט יש גם בסביבתו:

https://youtu.be/-KRxFHzo6vY
לה מר דובאי
לה מאר דובאי
#על המתחם הכיפי לבילוי על החוף


יש מי שמוכנים להישבע שזה החוף הכי טוב בסביבה. אחרים נוקבים בשמות כמו "חוף העפיפונים" או "חוף ג'ומיירה". אבל כך או כך "לה מר" (La mer) הוא חוף ים שנמצא בצפון אזור ג'ומיירה ולידו מתחם מהאהובים והשווים בדובאי.

מתחם "לה מאר" שנמצא על בסמוך לחוף בדובאי, על טיילת ג'ומיירה ולא רחוק מ"עין דובאי", הוא אחד המקומות הנפלאים בעיר דובאי. יש בו שלל פעילויות ובילויים, מתקני רחוב, פינות שעשועים והרבה מוקדי צילום חמודים לרשת החברתית שלכם.

במתחם שהיה בעבר אזור מלאכה יש היום מתחם בילויים לכל המשפחה תמצאו גם שלל מתקנים משעשעים לילדים ולכולם ופארקי שעשועים, כמו פארק המים "לגונה" ופארק הטרמפולינות.

עוד במתחם לה מר שרשרת מבני מלאכה שהוסבו לבתי קפה, חנויות ומסעדות מעולות, כתובות גרפיטי על הקירות ונקיון עם סדר שכיף להיות בהם.

לטובת המכורים לשופינג, יש כאן גם חנויות וקניונים שווים.

החוף רחב, נקי ונעים ויש בו מים חמימים ונעימים ולא פחות חשוב - לא עמוקים. תמצאו כאן את כל המצופה מחוף מעולה באבו-דאבי, כולל מיטות וכסאות שיזוף, בקתות שניתן לשכור ליום אחד לאורך החוף ושלל פעילויות לכל הגילאים.

יש כאן מגוון מתקני ספורט-ימי, כולל ג'ט סקי, סאפ, אופני מים, סירות פדלים, קייקים, סירות משוטים, אבובים, סירות לשיט ואופנועי ים למי שמנוסים - אל מול הנוף המדהים.

השקיעה מכאן נהדרת.


#טיפים
יש חנייה ולסועדים במסעדות היא בחינם.

העומס יכול להיות גדול בסופי השבוע.

יש שירותים במקום.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/9AZuEpJmwpA


בלוגרים:

https://youtu.be/Lu2Ir7AbBLo


חוף אל מאמזר
חוף אל מאמזאר
#על החוף עם הדקלים לכל המשפחה

פארק חוף אל-מאמזר (Al Mamzar Beach Park) הוא חלק מפארק ירוק, על חצי אי באותו שם. זהו גם אחד החופים הפופולריים והיותר מיוחדים של דובאי.

זהו חוף מעולה לילדים, לצעירים, לזוגות ולפיקניק משפחתי. יש כאן מתקני ברביקיו אבל הוא נהדר גם למי שאוהבים לשבת על החוף ועל הדשא, בינות לדקלים ועצי קוקוס גבוהים, בזמן שהילדים משחקים ממול, בגני שעשועים, מתקנים ופינות משחקים משלהם.

חוץ משחייה, צלילה ושנורקלינג במים הנעימים והשקטים, בזכות שוברי הגלים שממול, אפשר ליהנות כאן מפעילויות ספורט ימי מגוונות.

בפארק אל-מזמאר שליד החוף ניתן למצוא גם מדשאות רחבות ידיים, בריכה ושלל מתקני ספורט חופים, כמו מגרשי וליבול, כדורגל וכדורסל.

לצד כל אלה יש כאן רכבת פארק, שירות להשכרת אופניים ושלל דוכני מזון מהיר ומסעדות חוף.


#טיפים
על החוף אפשר לשכור בקתות חוף ויש גם שירות להשכרת אופניים לרכיבה.

אין לשחות אחרי השקיעה ולא כשיש דגל אדום.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/N4lpnR47Kl0


ביקור במקום:

https://youtu.be/fjkj7rK-yO0
אגם לאס וגאס
#על האגם היפה בפאתי לאס וגאס

אגם לאס וגאס (Lake Las Vegas) הוא אגם מלאכותי בפאתי העיר לאס וגאס, בלב נווה מדבר יפה להפליא ואף עוצר נשימה.

נמצא במרחק של חצי שעה נסיעה מהסטריפ של וגאס, האגם המדברי התפתח עם השנים לאזור נופש, עם בתי מלון, בתי קזינו ועוד, כמו גם מתחם מגורים, הכולל וילות ובתי יוקרה פרטיים. כאן מתגוררים או מחזיקים וילות מפנקות מפורסמים ועשירים כמו סלין דיון.

האגם מוקף בצמחייה טרופית ובימי ראשון בבוקר שווה לבקר כאן בגן הבוטני.

העיירה שליד האגם בנויה בסגנון ספרדי ובעיצוב ים-תיכוני. יש כאן אוסף של בתי מלון מפנקים, מסעדות, גנים, פארקים, חנויות ומגרשי גולף. כמיטב המסורת המקומית, גם כאן ניצב קזינו, למי שלא חייבים להגיע אל הסטריפ של העיר.

מהמזח הקטן אפשר לצאת כאן לשייט, לדיג ולפעילויות של ספורט ימי.


#שווה צילום
לתצפית מקסימה, עברו את שלט הכניסה אל מתחם האגם. מכאן המשיכו לרדת בכביש הראשי, עד לבתי העץ. שימו לב לדרך הנוסעת מימין לכוון דרום. תראו שם תמונת נוף נהדרת, של האגם, העיירה והמלון המגושר. זה הרגע לצילומים נאים במיוחד כאן.

אחרי התצפית עשו סיבוב פרסה, ליד בתי העץ ועלו בחזרה אל עבר חניון המזח.


#טיפים
לצילומים יפים השתדלו להגיע מהשעה 15.00 עד 17.00 האווירה כאן פסטורלית ורגועה, הנוף מקסים וכיף לצלם תמונות נהדרות.

החל מהשעה 17.00 האזור פעיל מאוד, מסעדות, בארים וחנויות נפתחות ואזור האגם מתמלא תנועה ופעילות.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/pRGUKnDw0e8


הכפר שעל שפת האגם:

https://youtu.be/3dA4_1ssXZk


בית על המים:

https://youtu.be/dh9gairFuQ0
פארק המים פאלירקי
#על פארק המים הענק של רודוס

פארק המים פאלירקי (Faliraki Water Park) הוא אחת האטרקציות הפופולאריות באי. הפארק, שבמזרח האי, אחד מפארקי המים הגדולים באירופה ואולי אף הגדול שביניהם.

פארק המים המקסים נמצא בסמוך לעיירה פליראקי (Faliraki), שעל החוף המזרחי של האי ובמרחק של כ-20 קילומטרים מרודוס.

יש בפארק המים פלירקי את כל המתקנים המעולים של פארק מים מודרני. ממגלשות מים תלולות ומגוונות, מגלשות הקמיקזה המסעירות, מפלי אבובים, מסלולי ראפטינג וספינת פיראטים ועד לשיט אבובים ובריכת גלים לכל הגילאים.

חלק מפארק המים הזה תוכנן במיוחד לילדים ולגיל הרך. לצד בריכת הגלים הענקית שהילדים מאד אוהבים, הוא מציע גם מגלשות, שייט באבובים איטיים, בריכות לפעוטות ומתקנים שונים לילדים צעירים.

הפארק הזה שמור ונקי והתורים בו בדרך כלל, מסודרים. יש כאן מבחר מזנונים, מסעדות ובית קפה נחמד, לצד שטחים פתוחים לפיקניק ומנוחה.

מלבד פארק המים תמצאו כאן חוף ים מעולה, בו אפשר ליהנות, לצד השחייה והשיזוף, גם מספורט ימי לסוגיו.


#מה יש כאן?
מפעילויות רגועות ועד לפעילויות אקסטרים, מפעימות ועתירות אדרנלין - בתוך המגוון האדיר של מתקני המים לכל הגילאים, תמצאו בפארק המים הזה מגוון אדיר של חוויות מסעירות לכל המשפחה.

בין המתקנים המיוחדים שבפארק, תמצאו כאן את המגלשה הענקית, שגובהה כ-140 מטרים, את מפלי האבובים וספינת הפיראטים המסעירה.

אם אתם חובבים של מגלשות מים לסוגיהן, מהרגועות ועד האקסטרימיות, אל תוותרו על מגלשות הקמיקזי התלולות והמפחידות, על הנהר השחור ועל מסלולי ומגלשות הרפטינג מזריקי האדרנלין.


#טיפים
יש הסעות בחינם לפארק באוטובוסים שיוצאים מנמל מנדראקי (Mandraki) שבעיר רודוס.

המחירים עד 25 יורו לאדם, עם הנחות לילדים וכניסה חינם מתחת לגיל שלוש.

במקום תמצאו גם חדר כושר, מזנונים ומסעדות ואפילו שטחים פתוחים לעריכת פיקניק.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/Lfhq_8p8-Mc


עוד ביקור:

https://youtu.be/7YaWNchxZy0
חוף העפיפונים
#על החוף של העפיפונים והספורט הימי

חוף העפיפונים (Kite Beach) הוא אחד החופים האהובים על תושבי דובאי, במיוחד הוא נחשב ומוערך בקרב מי שאוהבים את הספורט הימי לסוגיו.

החוף הזה, שהתפרסם במעיפי העפיפונים שמגיעים אליו הרבה, הוא אחד הטובים לפעילות ימית. בין השאר תמצאו בו אטרקציות ימיות כמו קיאקים, גלשנים, סירות פדלים, סירות בננה, מצנחי רחיפה, סאפ, סקי מים ועוד.

גם משפחות עם ילדים אוהבות את חוף העפיפונים, שכן הוא מציע פעילויות רבות, משחקי כדור ומתקנים לילדים.

ליד החוף ניצבים בדרך כלל גם "פוד טראקס", משאיות אוכל שניתן לקנות בהן סוגים שונים של מזון מהיר.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/SIoEhGBnyNk


ביקור במקום:

https://youtu.be/TSRA1OQDGOg


הדרכה:

https://youtu.be/VYMHVGy6Lxc


בלוגרים:

https://youtu.be/L-W18ncIgoU
חוף אום סוקים
#על חוף השקיעות של דובאי

חוף אום סוקים (Umm Suqeim Beach) הוא חוף ידוע לא רק בתכונות שלו כחוף, אלא גם בשל הלוקיישן המטורף שלו - ממש אל יום מלון בורג' אל ערב.

החוף, אחד המפורסמים והפופולאריים בדובאי, גם זכה לפרסום אדיר, בתור החוף המעולה לצפות ממנו בשקיעה היפהפייה. בזכות תכונה זו הוא זכה לכינויו המקומי "חוף השקיעה" (Sunset Beach), מה שמושך אליו המוני תיירים והופך אותו כוכב ברשתות החברתיות.

אז כאן תוכלו לשבת בכיף, עם כוס משקה ביד ושלווה בלב, וליהנות מהשקיעה המדהימה והיפה להפליא, שגם משתקפת במים הרוגעים ומרחוק ניבט לו מלון בורג' אל ערב האייקוני.


#טיפים
החוף ציבורי והכניסה חינם.

בסופו שבוע הוא יכול להיות די עמוס.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/2DpCMDSrRGA


ביקור במקום:

https://youtu.be/7eUJfE2h5E8
חוף סֵרְפְרָיידֶר
#על נציג חופי מָליבּוּ הנפלאים וחוף הגלישה הקליפורני


חוף סֵרְפְרָיידֶר (Malibu Surfrider Beach) שבמָליבּוּ (Malibu) הוא אחד החופים שפתוחים לקהל הרחב, בניגוד לרבים אחרים שסגורים לקהל ושייכים לאנשים העשירים שמתגוררים בבתי החוף שלאורך האוקיינוס.

חוף סרפריידר הוא החוף המושלם לגולשים ולחובבי צפייה בגולשים של קליפורניה, שמאז שנות ה-60 אי אפשר שלא לשמוע עליהם ולראות אותם בסרטים, סדרות טלוויזיה, קליפים וכדומה.

אגב, מזרחית לאזור הגלישה נמצא מזח העץ ההיסטורי שבו תוכלו לצפות בציפורים, לדוג ולעשות פיקניק.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/utdkQs_Q1gs?t=13


ביצועי הגולשים בחוף:

https://youtu.be/zBh25Kh1Zx8
שיעור גלישה בסנטה מוניקה
#בואו לשיעור גלישה באחד החופים הטובים באמריקה

חוף סנטה מוניקה (Santa Monica), המדהים בגודל ומקסים ביופי, התפרסם
בגלגל הענק האייקוני שבו. את הגלגל הענקי הזה רואים בהרבה סרטים אמריקאיים טיפוסיים והוא נחשב לאטרקציה תיירותית מוכרת ביותר.

אבל החוף הזה משמש גם לספורט ימי כמו גלישת גלים, סקי מים ושיט בסירות. חוף סנטה מוניקה אינו היחיד מבין חופי הסביבה, שיש בו ענפי ספורט ימי שכאלה, אבל בו תוכלו גם אתם, המבקרים כאן לזמן קצר, לזכות בשיעור גלישת גלים מעולה ומהנה. בכל מקום הרי נוכל ללמוד משהו מהסביבה.

שיעורי גלישה בכל חופי הסביבה הם דבר רגיל, אבל רק כאן אתם מגיעים לשיעור אחד ומצליחים ללמוד את היסודות של הגלישה ולגלוש, ממש לגלוש. בשיעור תלמדו על חלקי הגלשן, למה הם נועדו ואיך משתמשים בגלשן. תלמדו כיצד לקום מהלוח של הגלשן, לעמוד עליו וכיצד לגלוש נכון עם הגלים. כמובן שהמדריכים מלמדים מה לעשות מבחינת בטיחות והישרדות במים ובין הגלים, למקרה שתיפלו, ודי ברור שאתם עתידים ליפול...

אז בהצלחה ותהנו מהשיעור!


#טיפים
להזמנת סדנאות לחצו על הכפתור הוורוד.

המיקום שלנו כאן הוא נקודת יציאה פופולרית, אך יש לוודא מהי נקודת היציאה לשיעור שבחרתם ולהגיע אליה.


על השיעור:

https://youtu.be/8KKmfwgAIIM
חוף פלירקי
#על חוף המסיבות של רודוס

חוף פלירקי (Faliraki Beach) הוא החוף המאורגן ביותר ברודוס והפופולרי ביותר באי. זהו אחד מאזורי המלונות הגדולים ברודוס וחוף שתוכלו ליהנות ממנו פעמיים. אם ביום תהנו בו משחייה ושיזוף ורביצה בסגנון הבטן-גב, עם קוקטייל או בירה ביד ומתחת לשמשיות פסים גדולות, בלילה מבלים כאן חובבי המועדונים, המסיבות והריקודים, השתייה והכיף, בחוף המלא באורות ניאון צבעוניים ומסיבות מקפיצות.

גלישה, סקי מים, מצנחי רחיפה, קפיצות באנג'י ועוד - בחוף פלירקי תוכלו ליהנות מפעילויות מגוונות, שיסעירו אתכם וימלאו אתכם באדרנלין של ספורט אתגרי, אקסטרים וספורט ימי.

למשפחות עם ילדים שווה לדעת שחוף פלירקי נחשב לאחד החופים הבטוחים יותר לשחייה ברודוס. תודות לסטנדרטים הגבוהים שיש בו לבטיחות, הוא זכה בהרבה פרסים ואותות בטיחות ביוון.

בחוף נמצא גם פארק המים הגדול ביותר באירופה, שבו יש אזור מיוחד לילדים ולכל הגילאים האחרים.

גם הבטן תאהב את חוף פליראקי, המצטיין גם במסעדות גריל ומאכלי ים נהדרות ובטברנות חביבות וטעימות.


#טיפים
המקומיים מעידים שהכי מומלצות הטברנות שבין שולחנותיהן מסתובבים חתולים. לרוב, הם אומרים, החתולים מעידים על טיב האוכל במקום.


מבט מקרוב בחיי היום:

https://youtu.be/M4KE9tRk_BM


ובחיי הלילה של החוף:

https://youtu.be/qAtQFJDCkSM
חוף סילוסו
#על החוף הארוך עם החול הזהוב בסנטוזה

באורך של כ-3.2 קילומטרים, חוף סילוסו (Siloso Beach) הוא חוף הים הארוך ביותר באי סנטוזה ובסינגפור בכלל וזה שמזוהה בחול הזהוב והמנצנץ שבו. אגב, זה קצת אירוני, כי פירוש שמו של החוף במלאית, חוף סילוסו, הוא "סלע" או חוף הסלע...

זהו חוף ברוחב עם רצועת חוף נהדרת, ברוחב של כ-30 מטרים. כאן נעשה מה שהטבע לא עשה כאן, אלא השקעה כספית גדולה, שהביאה לכאן כמות אדירה של חול זהוב. החול הנקי הזה יובא לכאן מחו"ל ויצר בחוף הזה את אחת הפינות הנעימות והייחודיות, מבין שלושת חופי האי בסנטוזה.

אבל לחוף הזה יש יתרונות גדולים אחרים. את החוף אוהבים מי שאוהבים ספורט חופים, כמו הכדורעף וכדורסל, או ספורט ימי כמו החתירה בקאנו, או על הטיילת שלידו, בה אפשר לרכוב על אופניים או לגלוש על רולרבליידס.


#טיפים
בסמוך לחוף יש מקומות נהדרים לשופינג, למעוניינים בתחביב הלאומי כאן גם ליד חוף הים.


בלוגריות מקומיות:

https://youtu.be/LnbdNlt6L-c?t=229


ריזורט - מועדון חוף צמוד:

https://youtu.be/fEVRRRYMsEQ?t=2


קָשְׁקָאִישׁ
#על פרבר היוקרה עם חוף הים הלוהט והכיפי

כ-30 קילומטר מערבית לבירה ליסבון, קָשְׁקָאִישׁ (Cascais) שבמרכז פורטוגל, היא אמנם עיירה בפני עצמה, אבל איכשהו היא נתפסת יותר כפרבר יוקרה של העיר ליסבון.

הבולט ביותר בעיירה השלווה הזו הוא חוף הים הפופולארי שלה, מהחופים המוצלחים של פורטוגל (לא לגלישה - ראו בטיפים).

אבל לא תמיד זה היה כך. עד שנת 1364, הייתה קשקאיש, הנמצאת במערב שפך נהר הטֶז'וּ (Tagus), בין רכס סינטרה (Sintra) לאוקיינוס האטלנטי, כפר דייגים פשוט. בשנה זו היא קיבלה מעמד של עיר וככל הנראה אז גם נבנתה הטירה שלה, טירת קשקאיש.

רק בשנת 1879 העיירה הפכה לאתר תיירות ולמקום מגורים יוקרתי. זה קרה כשלואיש מלך פורטוגל החליט לבנות בה את ארמון הקיץ שלו ובכך הפך אותה לאחד המקומות היוקרתיים בסביבה. אז גם הפך חוף הים שלה למבוקש בקרב תושבי פורטוגל והמאה ה-20, שהולידה את התיירות העולמית, פרסמה אותה עוד יותר.


#טיפים
אם חוף קשקאיש הוא לשיזוף וכיף, יש חופי גלישה אחרים ומעולים. אחד הוא קרקבלוש (Carcavelos) שניתן להגיע אליו באוטובוס והשני קפריקה (Caparica), שאין אליו תחבורה ציבורית אבל אפשר לעלות על uber ולהגיע בקלות.


מבט מקרוב:

https://youtu.be/eL3K8CN7-cc
מזח סנטה מוניקה
#על עיירת החוף הנעימה

לאורכו של האוקיינוס השקט ניצבת לה סנטה מוניקה (Santa Monica), עיירת חוף שקטה ומרהיבה ביופיה, עם טיילת נעימה, מסעדות ובתי קפה שבהם יושבים רבים, מגרשי כדורעף עם שחקנים חובבנים ולעתים גם מקצוענים, מגרש משחק לילדים ו"פארק שחמט" שמזכיר את כיכר וושינגטון בניו-יורק.

חופי סנטה מוניקה מוכרים ודאי מהסרטים והסדרות שהצטלמו כאן וכוללים סצינות מלאות בגולשים צעירים, מצילות חטובות, חופים בתוליים עם סוכת מציל בודדה, הרבה ים, שמש ושפע של כחול צלול.

סנטה מוניקה עצמה הוקמה בשנת 1886 ושמה ניתן לה על שם אימו של אוגוסטינוס - הקדושה הנוצרית מוניקה. המתיישבים הספרדים הראשונים אכן הגיעו לאזור ביום החג של מוניקה.

האקלים הכמעט ים-תיכוני שלה והמיקום המדויק הפכו אותה בתחילת המאה ה-20 לאחד מהמקומות המוכרים והמובילים בקרב הנופשים. בעקבות כמות התיירים שהלכה וגדלה כאן העיר חוותה פריחה משמעותית במהלך שנות ה-80. הולכי הרגל יוכלו ליהנות מהטיילת הנעימה, שבה ימצאו חנויות ומסעדות, דוכני יוצרים, מופעי רחוב ומה לא. תוכלו גם לשכור ציוד החלקה או אופניים וילדים ייהנו מאד בפארק השעשועים "Pacific Park" שעל המזח.

בהיפודרום נמצאת הקרוסלה האגדית שנמצאת במבנה בעל עיצוב ייחודי מהעבר של סנטה מוניקה. אם יש לכם זמן עלו עליה - מדובר במזכרת מזמנים אחרים, תמימים ונוסטלגיים במיוחד.


סיור בסנטה מוניקה:

https://www.youtube.com/watch?v=LjwwIMN8c-k
תעלת האהבה בחוף סִידָארִי
#על תעלת שמבטיחה אהבה וחופשה לכל המשפחה

חוף סִידָארִי (Sidari Beach) הוא חוף נעים, חולי וצלול, שהתפרסם תודות ל"קאנאל ד'אמור", ערוץ סלעי שנמצא בצדו השמאלי של החוף המרכזי ונקרא בעברית "ערוץ האהבה" או “תעלת האהבה” (Canal D'amour). האגדה טוענת שהשוחים מצד אחד של ערוץ האהבה אל צידו השני ימצאו את אהבת חייהם במהרה.

לסידארי שני חופים. חוף סידארי, שנמצא בצד הצפוני של האי, שוכן ליד עיירת הנופש סידארי. אם בחוף הקטן והצפוני שלו יש חול כהה, אז בחוף הארוך שבצדה המזרחי של העיירה תמצאו חול לבן ומפנק. בשני החופים משכירים שמשיות וכיסאות שיזוף ופעילויות ספורט מים, כמו ציוד צלילה וסירות להשכרה.

עיירת הנופש סידארי (Sidari) היא יעד משפחתי נהדר לחופשת קיץ באי. יש בה פאבים, טברנות, ברים ומסעדות. מעבר למגוון אפשרויות לינה ושני החופים המצוינים שלה, העיירה הנחמדה הזו מציעה מקומות בילוי רבים לשעות הערב והלילה.


מבט מקרוב לתעלה האהבה:

https://youtu.be/jANIX1cx1BA


השחייה בה:

https://youtu.be/LcEtFOmA0S4


הכפר והחוף לבטן גב:

https://youtu.be/K4vR44AwUBM


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.