» «

המוזיאון היהודי בדורותיגאסה

המוזיאון היהודי בדורותיגאסה
המוזיאון היהודי בדורותיגאסה
#על המוזיאון להיסטוריה יהודית החדשה

בניגוד למוזיאון היהודי שממוקם ביודנפלאץ, המתמקד בחיי היהודים בוינה בימי הביניים, המוזיאון היהודי בדורותיגאסה (Dorotheergasse) מתמקד ביהדות וינה בשלב מאוחר יותר. הוא גם כולל את יהדות וינה של ימינו ועוסק בתרומתה הרבה לכלכלה ולחיי התרבות בווינה של היום.

אחד העקרונות של המוזיאון הוא שילוב של עתיק ומסורתי עם חדש ועדכני. תוכלו לראות כאן שילוב בין נושאים חברתיים וגלובליים, בין אמנות בת זמננו לאמנות יהודית מסורתית ועוד.

מאז שנת 2013 מוצגת במוזיאון תערוכה קבועה המספרת על הקהילה היהודית, ההתאוששות שלה ממלחמת העולם השנייה והפיכתה לקהילה קטנה ומשמעותית בווינה, שלא התפתחה רק מהיהודים המקוריים שהיו כאן אלא גם ממהגרים שהגיעו ממזרח אירופה, במהלך השנים.

בתערוכה תוכלו לראות חפצים מחיי היום יום היהודיים, אמנות יהודית, מסמכים וכתבות על התפתחות הקהילה היהודית. כמו כן, מוצגות כאן גם יצירות אמנות מבתי כנסת שונים בווינה ובאוסטריה. באמצעות תוכנה חדשנית תוכלו לראות שחזור וירטואלי של בתי הכנסת שעמדו בווינה עד שנת 1938. באמצעות הסדנאות והסיורים האינטרקטיביים ניתן להכיר וללמוד על הקהילה היהודית בווינה מהיבטים ומצדדים שונים שלה.


אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

העולם הוא צבעוני ומופלא, אאוריקה כאן בשביל שתגלו אותו...

אלפי נושאים, תמונות וסרטונים, מפתיעים, מסקרנים וממוקדים.

ניתן לנווט בין הפריטים במגע, בעכבר, בגלגלת, או במקשי המקלדת

בואו לגלות, לחקור, ולקבל השראה!

אֵאוּרִיקַה - האנציקלופדיה של הסקרנות!

שלום,
נראה שכבר הכרתם את אאוריקה. בטח כבר גיליתם כאן דברים מדהימים, אולי כבר שאלתם שאלות וקיבלתם תשובות טובות.
נשמח לראות משהו מכם בספר האורחים שלנו: איזו מילה טובה, חוות דעת, עצה חכמה לשיפור או כל מה שיש לכם לספר לנו על אאוריקה, כפי שאתם חווים אותה.